ARABA FİYATINA GÜVERCİN

Araba fiyatına güvercin

Nevşehir'de kuş besleyicisi Mustafa Demirayak'ın sahibi olduğu ve Türkiye'nin en uzun takla atan güvercini olan 'Kral Taklacı' isimli güvercine biçilen değer 25 bin YTL.

Nevşehir'de kaynak atölyesi sahibi olan ve uzun yıllardır güvercin besleyen Mustafa Demirayak, sahibi olduğu Taklacı Güvercinler serisinden Gökmardin Öntepeli cinsi güvercinin 250 metre havalanarak bu sürede 50 ila 60 arasında takla atabildiğini söyledi. Normal bir takla güvercinin yuvasının bulunduğu damdan ancak 30-40 metre yükselerek 7-8 takla atabildiğini belirten Mustafa Demirayak, 'Kral Taklacı' adını verdiği güvercini için sürekli olarak teklifler aldığını kaydetti.

Güvercini için kendisinin 25 bin YTL talep ettiğini ifade eden Demirayak, "Güvercin merakı çok ayrı bir zevk. Kendim 7 yaşımdan beri güvercin besliyorum ve şu anda 20 güvercinim var. Böylesine güzel takla atabilen bir güvercin çok zor yetişir. Zaten ben de 33 yılda ilk kez böyle bir güvercine sahip oldum. Şimdi Türkiye'nin dört bir yanından güvercinimi izlemek için geliyorlar ve satmamı istiyorlar. Son olarak 20 bin YTL önerdiler ancak satmadım" dedi.

Şu anda Türkiye'nin en uzun takla atan güvercinine sahip olduğunu ve bu kuşun anne ve babasının da kendisinde olduğunu ifade eden Mustafa Demirayak, Kral Taklacı'nın anne babası için ise 100 bin YTL üzerinde bir fiyat talep edeceğini açıkladı. Demirayak, "Güvercinlerimi iş yerimde besliyorum ve işlerimden arta kalan tüm zamanımı bunlarla geçiriyorum. Bunlara harcadığım zaman ve paranın yanında benim talep ettiğim ücret oldukça normal. Aslında benim için bunlar bu fiyatlardan daha değerli" diye konuştu.

 

iha
Yayın Tarihi

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !